خانه » 2018 » ژوئن

آرشیو ماهانه : ژوئن 2018

بچه های«اوتیسم» نگران حضور در اجتماع/افراد کم توان را دریابیم

اوتیسم

بچه های اوتیسم انتظار دارند که سایر شهروندان با آنها به گونه ای برخورد و رفتار کنند که باعث نشود این افراد در اتاق تنهایی خود زندگی کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، آمارهای جهانی نشان می دهد از هر ۵۹ تولد یک کودک مبتلا به اوتیسم است. این در حالی است که این آمار در ایران، تولد یک کودک اوتیسم به ازای هر ۱۵۰ تولد است. آنطور که عنوان می شود، یکی از مشکلات افراد اوتیسم این است که بعد از سن مدرسه هیچ پایگاه و جایگاه اجتماعی در جامعه ندارند.

ادامه مطلب

اما واگرهای تامین برق دردوران پیک

شبکه برق

تامین برق در دوران پیک مصرف دغدغه مهمی است که چالش‌هایی همچون راندمان پایین نیروگاهها، اتلاف ۱۱ درصدی در شبکه توزیع و مصرف غیربهینه توسط مردم بر شدت این دغدغه افزوده است.

به گزارش خبرنگار مهر، با نزدیک شدن به فصل تابستان و اوج گرفتن دمای هوا دغدغه مسوولین برای تامین پایدار نیاز مردم به برق بیش از پیش می شود. البته خوشبختانه امسال در اغلب نقاط کشور پایداری هوای خنک بیش از دوران مشابه سال گذشته بوده است. به هر حال در مسئله مصرف برق و تامین آن در دوران پیک مصرف چند نکته باید مد نظر قرار گیرد که خلق منابع جدید یکی از آن هاست. باید پذیرفت که قیمت تمام شده برق در ایران یکی از ارزان ترین انرژی های برق در جهان است. به گفته کارشناسان همین موضوع می تواند بر حاشیه نشین شدن روش های اصلاح الگوی مصرف در بخش های خانگی، صنعتی و کشاورزی موثر باشد. اما علاوه بر روش های صرفه جویی در مصرف برق باید به منابع جدید تامین و البته ترمیم شبکه انتقال و توزیع برق را که عمر آنها در برخی از استان ها به پیش از انقلاب اسلامی باز می گردد، نیز توجه شود. با درنظر گرفتن محدودیت منابع مالی دولت باید کم هزینه ترین و در عین حال پر کاربردترین و پربازده ترین منبع تامین را مدنظر قرار داد.

ادامه مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است/سیستم وبلاگدهی حرفه ای جام بلاگ
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی